Udostępnij:

jaroslawiec - remont plazy 4

Termin zakończenia prac remontowych na centralnej plaży w Jarosławcu został wydłużony. Przypomnijmy, że inwestycja warta 92 miliony złotych związana z umacnianiem brzegu morskiego w Jarosławcu miała się zakończyć z końcem sierpnia 2015 r. Jednakże, ze względu na zmiany w projekcie oraz panujące sztormy na morzu Bałtyckim firma Budimex zgłosiła się do Urzędu Morskiego z prośbą o wydłużenie terminu zakończenia prac.

jaroslawiec - remont plazy 1

Tomasz Bobin – dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku wyraził zgodę i wydłużył ten termin do 20 listopada 2015 r.


W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia w dostępie do plaży, gdzie prowadzone są prace budowlane oraz będą utrudnienia na drodze Jarosławiec-Darłowo, gdzie poruszają się ciężarówki wożące materiał potrzebny do budowy (kamienie). Z kolei kamienie do Darłowa docierają drogą lądową (kolej) i morską.

jaroslawiec - remont plazy 2

Droga na odcinku Jarosławiec – Darłowo dalej będzie "tymczasowo" naprawiana, a dopiero po zakończonej inwestycji zostanie doprowadzona do odpowiedniego stanu.

Przypomnijmy również, że to ogromne przedsięwzięcie ma doprowadzić do zmniejszenia falowania, zatrzymania rumowiska i w ten sposób do tworzenia się plaży.

jaroslawiec - remont plazy 3

Fot.: Ewelina Ciróg

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine